Создать PDF Рекомендовать Печать

Доброго дня! Скажіть будь ласка, як правильно розрахувати свою оптимальну вагу? Мій зріст - 170 см. Як впливає спадковість на вагу?

Автор:
Тамара Осипчук. м.Буча
Дата додавання:
Четвер, 28 липня 2011
Переглядів:
2326

Відповідь

Здравствуйте, Тамара! Свою ідеальну вагу Ви можете розрахувати за формулою Брока:

При зрості до 165 см ідеальний вага = зріст в см. - 100

При зрості 166-175 см ідеальна вага = зріст в см. - 105

При зрості більше 175 см ідеальна вага = зріст в см. - 110

Показник Брока є найбільш вірним для людей 40 - 50 років. Оптимальна же вага 20-30-річних повинна бути зменшена на 10-12%, а після 50 років збільшена на 5-7% від показника Брока. Ця формула показує усереднене значення ваги. Для більш точного визначення необхідно враховувати тип статури людини. Існують три основні типи статури: астенічний (тонкокостий), нормостенічний (нормокостний) і гіперстенічний (ширококостий). Визначити тип статури можна за так званим реберному кутом, за індексом Соловйова (Індекс Соловйова - це окружність самого тонкого місця на зап'ясті, виражена в сантиметрах), а також за зовнішніми ознаками. Визначити свій тип статури можна, вимірявши обхват зап'ястя робочої руки.

Для нормостенічної статури характерно:

• Індекс Соловйова (IS) для чоловіків дорівнює 18-20, а для жінок - 15-17 см. Індекс Соловйова - це окружність самого тонкого місця на зап'ясті.

• Статура відрізняється пропорційністю основних розмірів і правильним їх співвідношенням. Реберний кут приблизно дорівнює 90 градусам.

Для гіперстенічної статури характерно:

• Індекс Соловйова більше 17 см у жінок і більше 20 у чоловіків.

• Статура відрізняється пропорційністю основних розмірів і правильним їх співвідношенням. У представників гіперстенічної (ширококостого) статури поперечні розміри тіла значно більше, ніж у нормостеніків і особливо астеніків.

Для астенічного статури характерно:

• Індекс Соловйова: менше 15 см у жінок і менше 18 у чоловіків.

• У людей, що мають астенічний (тонкокостий) тип статури, поздовжні розміри переважають над поперечними: кінцівки довгі, тонка кістка, шия довга, тонка, м'язи розвинені порівняно слабко. Реберний кут гострий (менше 90 градусів). Визначивши свій тип статури, відкоригуйте результати. Якщо у вас астенічний тип, то результат слід зменшити на 10%, а при гіперстенічному - додати 10%.

Індекс маси тіла - ІМТ

Найбільш популярним і загальноприйнятим у ВООЗ та більшості цивілізованих країн методом оцінки ваги вважається визначення ступеня ожиріння за індексом маси тіла (індекс Кетле або індекс маси тіла - ІМТ), що відображає запаси жиру в організмі. Індекс Кетле - відношення маси тіла, вираженої в кілограмах до квадрату зросту в метрах. BMI (індекс маси тіла або індекс Кетле) розраховується за формулою: BMI = m/h2, де m - маса тіла людини (у кілограмах), h - зріст людини (в метрах).

Виділяють наступні значення BMI: менше 15 - гострий дефіцит ваги;

від 15 до 20 - дефіцит ваги;

від 20 до 25 - нормальна вага;

від 25 до 30 - надмірна вага;

понад 30 - ожиріння.

all-questions

На ваші питання відповідають:

expert-zhmenka

chur Samoylenko-new-1 boychenko

Эксперт


Відео рецепти

Акції

Екзотична осінь з продукцією від ТМ
Період проведення: з 13.09.2016 по 17.10.2016. Акційний продукт: рисова локшина 400 г ТМ "Жменька", КУС-КУС пшеничний 800 г ТМ "Жменька", ...

Рисова локшина та вермішель за осінніми знижками!
Період проведення: з 13.09.2016 по 17.10.2016. Акційний продукт: рисова локшина 400 г, рисова вермішель 350 г ТМ "Жменька". Місце проведення: ...

Новинки

Рецепти