Гречка - лікар-мандрівник з Гімалаїв!

grechka-strannicaГречка - це звична їжа для більшості людей. Але звідки взялася це крупа, як вона дійшла до нашого столу і в чому її користь, мало хто знає. Для того, щоб дізнатися, де факти, а де омани щодо гречаної крупи, давайте розбиратися разом...

 Всі знають гречку. Гречка – це...

Гречка - це зерна гречихи, трав'янистої рослини сімейства Гречані. Гречка розрізняється по цілісності зерна:

ядриця – цільне зерно;
• проділ – бите зерно з пошкодженою структурою;
• смоленська крупа – занадто подрібнені зерна;
• гречане борошно.

Для отримання розсипчастого і смачного гарніру використовується лише перший різновид - гречана ядриця, тому що вона містить лише цілі зерна, які рівномірно проварюються і не злипаються під час приготування (биті, колоті зерна з порушеною структурою варяться швидше, і до моменту приготування цілих зерен вони будуть розварюватися і злипатися в грудочки). Саме для видалення битих зерен гречки її зазвичай перебирають. Однак, на полицях сучасних магазинів є гречка, яку не потрібно перебирати завдяки тому, що вона містить тільки цільні зерна, наприклад, Крупа Гречана Ядриця ТМ «Жменька».

Гімалайська мандрівницяCorbis-42-26090294

Історичною батьківщиною гречки є Північна Індія. На західних схилах Гімалаїв були знайдені перші паростки даної культури більше 5000 років тому!

Спочатку вона була відома лише на Сході: у Китаї, Японії, Кореї, країнах Середньої Азії та Близького Сходу. Потім за часів татаро-монгольських завоювань гречка проникла до Європи. У Франції, Бельгії, Данії та Португалії гречку величали «арабським зерном» (завдяки торгівлі), в Італії вона була «турецьким зерном», а в Німеччині - «язичницьким». Назву «Гречка» культура отримала у слов'ян, тому що ввозили її греки з Візантії.

Гречана каша отримала визнання і кулінарні уподобання на столах саме слов'янських народів, і з часом надійно увійшла в російську, білоруську, українську і польську кухню.

Джерело здоров'я

Corbis-42-22044281Про користь гречаної крупи чув, напевно, кожен. І такою славою темно-коричневі зерна користуються неспроста. Гречка містить в рази менше вуглеводів в порівнянні з іншими крупами, завдяки чому вона є дієтичним продуктом. У ній немає глютену, тому гречка підходить для людей з целіакію.

Також користь гречки в тому, що вона містить величезну кількість вітамінів групи В (В1, В2, В6), мікро-і макроелементів (кальцій, магній, фосфор, залізо, цинк) і цінних амінокислот. Гречка чистить печінку, знижує рівень холестерину, зміцнює судини, благотворно впливає на роботу кишечника, допомагає при остеоартриті і навіть є легким антидепресантом (піднімає рівень допаміну)!

Підсумовуючи все вищесказане, гречка - це просто дар Гімалаїв, який дарує людині неймовірну користь і незрівнянний смак. Вона універсальна у застосуванні: підходить для перших страв, гарнірів, салатів, може використовуватися в приготуванні котлет і фаршированої курки, а також на її основі можна готувати солодкі молочні каші, кутю і навіть десерти!

Читайте також:

needle Обережно: непереносимість глютену

needle Де шукати вітаміни групи В?Відео рецепти

Акції

Екзотична осінь з продукцією від ТМ
Період проведення: з 13.09.2016 по 17.10.2016. Акційний продукт: рисова локшина 400 г ТМ "Жменька", КУС-КУС пшеничний 800 г ТМ "Жменька", ...

Рисова локшина та вермішель за осінніми знижками!
Період проведення: з 13.09.2016 по 17.10.2016. Акційний продукт: рисова локшина 400 г, рисова вермішель 350 г ТМ "Жменька". Місце проведення: ...

Новинки

Рецепти