Який КУС-КУС на смак?

cous-cous

Історія кус-куса

Походження кус-куса часто приписують Марокко (середньовічна назва - Магриб), де кус-кус є національною стравою. Але історики сперечаються з цим, оскільки кус-кус також дуже популярний в Алжирі, Тунісі та Лівії. Кожен житель цих країн вважає, що саме його народ є родоначальником цієї крупи ...

Як в Марокко, так і в Алжирі, і Тунісі, і Тріполітанії, кус-кус є одним з основних продуктів харчування.

Основи

Термін Кус-кус (cous cous) походить з берберських мов (споріднених давніх мов Північної Африки), де він називається seksou.

Спочатку кус-кус був ідеальною їжею для кочових і землеробських народів. За словами кулінарних антропологів, кус-кус символізує "щастя і достаток". Назва кус-кус в північному Алжирі, в перекладі означає "їжа", що показує важливість кус-куса в повсякденному житті.

Приготування кус-куса

На сході, за традицією, кус-кус готували жінки. Пшеничний Кус-кус робили з манної крупи (подрібненої пшениці) або інших злаків, солі та води. Манну крупу змочували солоною водою і поступово формували крупинки потрібного розміру, просівали. Після чого готовий кус-кус висушували.

Цей процес був дуже тривалим і трудомістким, тому на сьогоднішній день його виробництво механізовано.

Особливості приготування

производство кус-кусаІнгредієнти, використовувані для приготування кус-куса, відрізняються в залежності від регіону.

В Алжирі існує величезна кількість термінів для кус-куса ... Кус-кус з манної крупи з дріжджами, цукром і маслом - baghrīr, з розтопленим вершковим маслом і яйцями - ghrāyf. Серед чорношкірих африканців на півдні Алжиру, кус-кус називають barbūsha.

Тунісці роблять кус-кус трохи по-іншому, ніж алжирці. Туніський кус-кус складається з дрібних і середніх частинок пшениці, води та оливкової олії.

Є також великі відмінності між приготуванням кус-куса в північному Алжирі і серед народів Ахаггар на півдні Алжиру. У Ахаггар часто роблять кус-кус з суміші м'якої пшениці, жита та ячменю, а на півночі - строго з пшениці твердих сортів.

Става «Кус-кус»

Страви, приготовлені з кус-куса, у багатьох кухнях носять однойменні назви.

Кус-кус традиційно готується на пару, і подається разом з тушкованими м'ясом і / або овочами. У західних країнах поширений кус-кус, який досить залити окропом.

кус-кус блюдоКласичний варіант - приправити готовий кус-кус соком лимона і прикрасити листям свіжої м'яти. Ще є кус-кус з приправами, в цьому випадку крупа може бути будь-якого кольору.

Приготувати Пшеничний кус-кус ТМ «Жменька» дуже просто - достатньо просто залити окропом 1:1, перемішати і дати постояти 5 хвилин.

Цікаво, що рецепти кус-куса з шістнадцятого та сімнадцятого століть нічим не відрізняються від тих, які використовуються сьогодні.

Його можна подавати до гарячих або холодних страв, додавати в якості інгредієнтів до салатів і закусок, використовувати для солодких страв, десертів.

 


Відео рецепти

Акції

Екзотична осінь з продукцією від ТМ
Період проведення: з 13.09.2016 по 17.10.2016. Акційний продукт: рисова локшина 400 г ТМ "Жменька", КУС-КУС пшеничний 800 г ТМ "Жменька", ...

Рисова локшина та вермішель за осінніми знижками!
Період проведення: з 13.09.2016 по 17.10.2016. Акційний продукт: рисова локшина 400 г, рисова вермішель 350 г ТМ "Жменька". Місце проведення: ...

Новинки

Рецепти